ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфеденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) у закладі освіти

1.Усі учасники освітнього процесу повинні повідомити керівництво закладу освіти про відомий їм факт булінгу по відношенню до здобувача освіти або педагогічного, науково-педагогічного, наукового працівника, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто, або отримали достовірну інформацію про такий випадок від інших осіб"

2.Учасники освітнього процесу подають заяву директору закладу освіти про випадки булінгу по відношенню до дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу.

3.Директор закладу освіти розглядає заяву в день її подання та видає рішення про проведення розслідування.

4.Проводиться повне та неупереджене розслідування щодо випадків булінгу (цькування) з залученням осіб від яких отримали інформацію.

5.Директор закладу освіти для прийняття рішення за результатами розслідування створює наказом комісію з розгляду випадків булінгу (цькування), до складу якої входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булера, керівник закладу та інші зацікавлені особи та скликає засідання для прийняття рішення за результатами розслідування та виконання відповідних заходів реагування.

6.Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.

7.Потерпілий чи його/її представник також можуть звернутися відразу до уповноважених підрозділів органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Служби у справах дітей.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) у закладі освіти та відповідальність осіб, причених до булінгу (цькування)

1.Згідно встановленого порядку директор ЗДО розглядає звернення щодо випадків булінгу (цькування).

2.Для з’ясування обставин булінгу наказом директора створюється комісія.

3.В разі підтвердження факту вчинення булінгу (цькування), за результатами розслідування та висновків Комісії, повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та служби у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в ЗДО.

4.Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.